son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  İYİ BİLİRİM
2  NENASIL RSS
7  İNTERNET MEDYASI RSS


ek tercih nedir nasıl ve ne zaman yapılacak

ek yerleştirme nedir ek yerleştirme boş kontenjan sayısı ek tercih ek yerleştirmeye kimler katılabilecek ek tercih ek yerleştirmeye kimler katılamaz ek yerleştirme ne zaman yapılacak tarihleri neler ek yerleştirme için istatistikler ek tercih nedir nasıl ve ne zaman yapılacak ek tercih nedir : ÖSYS ilk tercihler ile yerleşenlerin kayıt işlemlerinden sonra boş kalan kontenjanlara ikinci read more »

The post ek tercih nedir nasıl ve ne zaman yapılacak appeared first on Ek yerleştirme.


Ek tercih nedir Ek yerleştirme nedir işlemleri nelerdir

Ek tercih nedir Ek yerleştirme nedir işlemleri nelerdir Ek tercih nedir : Her yıl olduğu gibi bu yılda üniversite adayları YGS ve LYS sonra alınan puanların sonuçlarına göre tercih işlemlerine başlayacak. Temennimiz tüm adayların istedikleri bölümlere yerleşmeleri. Yerleşemeyenler ise üzülmesin ek yerleştirme ile de üniversiteye girme şansınız var. Ek yerleştirme nedir? Normal (ilk) yerleştirmelerden sonra read more »

The post Ek tercih nedir Ek yerleştirme nedir işlemleri nelerdir appeared first on Ek yerleştirme.


Sosyal Hizmetler Nedir Sosyal Hizmetler Bölümü Nedir

Sosyal Hizmetler Nedir Sosyal Hizmetler nedir : Bireylerin, ailelerin ve toplumların yaşadıkları çevre koşullarında, kontrolleri dışında gelişen sorunların önlenmesi ve çözümlenmesini, maddi olan ve maddi olmayan ihtiyaçların karşılanmasını, sosyal refahın ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesini hedefleyen, mücadeleye dayalı dinamik bir meslektir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın bilimsel içerikli bir oryantasyonudur. Bu bağlamda, toplumun vicdanı olarak yoksunluk ve read more »

The post Sosyal Hizmetler Nedir Sosyal Hizmetler Bölümü Nedir appeared first on Ek yerleştirme.


Sağlık Yönetimi Bölümü Nedir Sağlık Yönetimi Bölümü Ne İş Yapar

Sağlık yönetimi ne iş yapar Sağlık Yönetimi Bölümü Nedir Bölüm İş Alanları Sağlık Yönetimi Ne İş Yapar, Sağlık Yönetimi Nedir, Sağlık Yönetimi Ne İş Yapar, Sağlık Yönetimi Maaşları, Sağlık Yönetimi Puan Türü. Sağlık Yönetimi İş İmkanları. Sağlık Yönetimi İş Çalışma Alanları, Sağlık Yönetimi Mesleği Hakkında Bilgiler, Sağlık Yönetimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var. Sağlık Yönetimi Bölümünün Geleceği, Sağlık read more »

The post Sağlık Yönetimi Bölümü Nedir Sağlık Yönetimi Bölümü Ne İş Yapar appeared first on Ek yerleştirme.


Yurt Başvuruları Başladı

Yurt Başvuruları Başladı

The post Yurt Başvuruları Başladı appeared first on Ek yerleştirme.


Ek Yerleştirme kılavuzu ÖSYM 2017

Ek Yerleştirme kılavuzu ÖSYM 2017 linki kılavuz yayınlandığında etkinleşecektir. Ek yerleştirme hakkında arşiv niteliğindeki 2011 yılından itibaren yayınladığımız ek yerleştirme kılavuzu ek yerleştirme sonuçları ve ek yerleştirme tercihleri ile ilgili tüm yazılarımızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. 2017 ek yerleştirme ile ilgili tüm yazılarımız için buraya tıklayınız. ÖSYM tarafından 27/06/2016 tarihinde yayınlanan ÖSYS Kontenjan Kılavuzunda ek yerleştirme nasıl yapılacağına read more »

The post Ek Yerleştirme kılavuzu ÖSYM 2017 appeared first on Ek yerleştirme.


Ek yerleştirme nasıl yapılacak ? Ek yerleştirme tercih ücretleri ne kadar

Ek yerleştirme nasıl yapılacak ? Ek yerleştirme tercih ücretleri ne kadar olacak ? Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecektir.  Yükseköğretim programlarının 2017-ÖSYS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezi olarak Ek Yerleştirme yapılacaktır. Ek yerleştirmeye Kimler Başvuramayacak? Merkezi yerleştirmede bir read more »

The post Ek yerleştirme nasıl yapılacak ? Ek yerleştirme tercih ücretleri ne kadar appeared first on Ek yerleştirme.


OSYS Tercih İşlemleri 2017 Ne zaman?

ÖSYS Tercih İşlemleri 2017 Ne Zaman? OSYM’den alınan bilgilere göre; 2017-ÖSYS tercih işlemleri,18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak ve 26 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylar tercihlerini,18 -26 Temmuz 2017 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.Tercih işlemleri, 26 Temmuz 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.   Ösym Tercih İşlemleri Kılavuzu

The post OSYS Tercih İşlemleri 2017 Ne zaman? appeared first on Ek yerleştirme.


Kimler, Yurt Başvurusunda Bulunabilir?

Kimler, Yurt Başvurusunda Bulunabilir? KYK’dan alınan bilgilere göre yurt başvuru şartları; a) Öğrencinin, örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olması, b) Öğrenci ailesinin Kurum yurdunun bulunduğu şehrin belediye sınırları dışında ikamet etmesi (%40 engelli, yetiştirme yurdunda kalarak liseyi tamamlayan, anne ve babası vefat etmiş olan, Devlet koruması altındaki öğrenciler hariç) c) Öğrencinin, taksirli suçlar read more »

The post Kimler, Yurt Başvurusunda Bulunabilir? appeared first on Ek yerleştirme.


Yatay Geçiş Kontenjanları Başvurusu ve Değerlendirme Takvimi

Yatay Geçiş Kontenjanları Başvurusu ve Değerlendirme Takvimi Yatay geçiş için YÖK sitesinden alınan bilgiye göre; 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Yarı Yılı Üniversitelerin Önlisans ve Lisans Programları İçin Ayrılan Kurumlar Arası Yatay Geçiş Kontenjanları İle Başvuru ve Değerlendirme Takvimi hakkında açıklama aşağıda belirtilmiştir. Yükseköğretim Kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan read more »

The post Yatay Geçiş Kontenjanları Başvurusu ve Değerlendirme Takvimi appeared first on Ek yerleştirme.


Ek yerleştirme 2017 ne zaman yapılacak?

Ek yerleştirme 2017 ne zaman yapılacak? ÖSYM’den alınan bilgilere göre; Ek yerleştirme 2017 ne zaman yapılacak YGS ve LYS’lere giren adayların yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemleri birlikte yapılacaktır. Yerleştirme sonuçları YÖK’e elektronik ortamda iletilecektir. Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra bu programlara kaydolmama nedeniyle boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecektir. Merkezî yerleştirmede kontenjanı dolmayan veya kaydolmama nedeniyle boş read more »

The post Ek yerleştirme 2017 ne zaman yapılacak? appeared first on Ek yerleştirme.


2017 LYS Sonuçları açıklandı

2017 LYS Sonuçları açıklandı ÖSYM’den alınan bilgilere göre 2017 Lisans Yerleştirme Sınav Sonuçları açıklandı. 2017-LYS: Sınav Sonuçlarının Açıklanması 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde uygulanan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları (2017-LYS) sonuçları, 11 Temmuz 2017 tarihinde saat 21:05’de açıklanacaktır. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adaylara gönderilmeyecek olup adaylar, sınav sonuçlarını  ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden  ya da ÖSYM Mobil cihazlarından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Lisans Yerleştirme Sınavlarına (2017-LYS) ait madde analizleri read more »

The post 2017 LYS Sonuçları açıklandı appeared first on Ek yerleştirme.


KPSS Saat Değişikliği

KPSS Saat Değişikliği ÖSYM’den alınan bilgilere göre; KPSS Saat Değişikliği yapılmıştır. 2016 KPSS Ortaöğretim Adaylarının Dikkatine! Merkezimizce 20 Kasım 2016 tarihinde uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS Ortaöğretim/Ön lisans) Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin 10.00 olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. Adaylara önemle duyurulur.

The post KPSS Saat Değişikliği appeared first on Ek yerleştirme.


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...