son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  CUMHURIYET
2  MILLIYET
7  HÜRRIYET RSS
_  ODATV
2  AA
7  HABERTÜRK


ek tercih nedir nasil ve ne zaman yapilacak

ek yerlestirme nedir ek yerlestirme bos kontenjan sayisi ek tercih ek yerlestirmeye kimler katilabilecek ek tercih ek yerlestirmeye kimler katilamaz ek yerlestirme ne zaman yapilacak tarihleri neler ek yerlestirme için istatistikler ek tercih nedir nasil ve ne zaman yapilacak ek tercih nedir : ÖSYS ilk tercihler ile yerlesenlerin kayit islemlerinden sonra bos kalan kontenjanlara ikinci read more »

The post ek tercih nedir nasil ve ne zaman yapilacak appeared first on Ek yerlestirme.


Ek tercih nedir Ek yerlestirme nedir islemleri nelerdir

Ek tercih nedir Ek yerlestirme nedir islemleri nelerdir Ek tercih nedir : Her yil oldugu gibi bu yilda üniversite adaylari YGS ve LYS sonra alinan puanlarin sonuçlarina göre tercih islemlerine baslayacak. Temennimiz tüm adaylarin istedikleri bölümlere yerlesmeleri. Yerlesemeyenler ise üzülmesin ek yerlestirme ile de üniversiteye girme sansiniz var. Ek yerlestirme nedir? Normal (ilk) yerlestirmelerden sonra read more »

The post Ek tercih nedir Ek yerlestirme nedir islemleri nelerdir appeared first on Ek yerlestirme.


Sosyal Hizmetler Nedir Sosyal Hizmetler Bölümü Nedir

Sosyal Hizmetler Nedir Sosyal Hizmetler nedir : Bireylerin, ailelerin ve toplumlarin yasadiklari çevre kosullarinda, kontrolleri disinda gelisen sorunlarin önlenmesi ve çözümlenmesini, maddi olan ve maddi olmayan ihtiyaçlarin karsilanmasini, sosyal refahin ve yasam kalitesinin iyilestirilmesini hedefleyen, mücadeleye dayali dinamik bir meslektir. Sosyal yardimlasma ve dayanismanin bilimsel içerikli bir oryantasyonudur. Bu baglamda, toplumun vicdani olarak yoksunluk ve read more »

The post Sosyal Hizmetler Nedir Sosyal Hizmetler Bölümü Nedir appeared first on Ek yerlestirme.


Saglik Yönetimi Bölümü Nedir Saglik Yönetimi Bölümü Ne Is Yapar

Saglik yönetimi ne is yapar Saglik Yönetimi Bölümü Nedir Bölüm Is Alanlari Saglik Yönetimi Ne Is Yapar, Saglik Yönetimi Nedir, Saglik Yönetimi Ne Is Yapar, Saglik Yönetimi Maaslari, Saglik Yönetimi Puan Türü. Saglik Yönetimi Is Imkanlari. Saglik Yönetimi Is Çalisma Alanlari, Saglik Yönetimi Meslegi Hakkinda Bilgiler, Saglik Yönetimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var. Saglik Yönetimi Bölümünün Gelecegi, Saglik read more »

The post Saglik Yönetimi Bölümü Nedir Saglik Yönetimi Bölümü Ne Is Yapar appeared first on Ek yerlestirme.


Yurt Basvurulari Basladi

Yurt Basvurulari Basladi

The post Yurt Basvurulari Basladi appeared first on Ek yerlestirme.


Ek Yerlestirme kilavuzu ÖSYM 2017

Ek Yerlestirme kilavuzu ÖSYM 2017 linki kilavuz yayinlandiginda etkinlesecektir. Ek yerlestirme hakkinda arsiv niteligindeki 2011 yilindan itibaren yayinladigimiz ek yerlestirme kilavuzu ek yerlestirme sonuçlari ve ek yerlestirme tercihleri ile ilgili tüm yazilarimizi buraya tiklayarak inceleyebilirsiniz. 2017 ek yerlestirme ile ilgili tüm yazilarimiz için buraya tiklayiniz. ÖSYM tarafindan 27/06/2016 tarihinde yayinlanan ÖSYS Kontenjan Kilavuzunda ek yerlestirme nasil yapilacagina read more »

The post Ek Yerlestirme kilavuzu ÖSYM 2017 appeared first on Ek yerlestirme.


Ek yerlestirme nasil yapilacak ? Ek yerlestirme tercih ücretleri ne kadar

Ek yerlestirme nasil yapilacak ? Ek yerlestirme tercih ücretleri ne kadar olacak ? Yüksekögretim programlarina kayit islemleri tamamlandiktan sonra bos kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecektir.  Yüksekögretim programlarinin 2017-ÖSYS sonuçlarina göre yapilan genel yerlestirme sonunda bos kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarina ÖSYM tarafindan merkezi olarak Ek Yerlestirme yapilacaktir. Ek yerlestirmeye Kimler Basvuramayacak? Merkezi yerlestirmede bir read more »

The post Ek yerlestirme nasil yapilacak ? Ek yerlestirme tercih ücretleri ne kadar appeared first on Ek yerlestirme.


OSYS Tercih Islemleri 2017 Ne zaman?

ÖSYS Tercih Islemleri 2017 Ne Zaman? OSYM’den alinan bilgilere göre; 2017-ÖSYS tercih islemleri,18 Temmuz 2017 tarihinde baslayacak ve 26 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylar tercihlerini,18 -26 Temmuz 2017 tarihleri arasinda, kilavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaralari ve sifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardir.Tercih islemleri, 26 Temmuz 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.   Ösym Tercih Islemleri Kilavuzu

The post OSYS Tercih Islemleri 2017 Ne zaman? appeared first on Ek yerlestirme.


Kimler, Yurt Basvurusunda Bulunabilir?

Kimler, Yurt Basvurusunda Bulunabilir? KYK’dan alinan bilgilere göre yurt basvuru sartlari; a) Ögrencinin, örgün egitim veren bir yüksekögretim kurumuna kayitli olmasi, b) Ögrenci ailesinin Kurum yurdunun bulundugu sehrin belediye sinirlari disinda ikamet etmesi (%40 engelli, yetistirme yurdunda kalarak liseyi tamamlayan, anne ve babasi vefat etmis olan, Devlet korumasi altindaki ögrenciler hariç) c) Ögrencinin, taksirli suçlar read more »

The post Kimler, Yurt Basvurusunda Bulunabilir? appeared first on Ek yerlestirme.


Yatay Geçis Kontenjanlari Basvurusu ve Degerlendirme Takvimi

Yatay Geçis Kontenjanlari Basvurusu ve Degerlendirme Takvimi Yatay geçis için YÖK sitesinden alinan bilgiye göre; 2017-2018 Ögretim Yili Güz Yari Yili Üniversitelerin Önlisans ve Lisans Programlari Için Ayrilan Kurumlar Arasi Yatay Geçis Kontenjanlari Ile Basvuru ve Degerlendirme Takvimi hakkinda açiklama asagida belirtilmistir. Yüksekögretim Kurumlarinda Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasinda Geçis, Çift Anadal, Yan read more »

The post Yatay Geçis Kontenjanlari Basvurusu ve Degerlendirme Takvimi appeared first on Ek yerlestirme.


Ek yerlestirme 2017 ne zaman yapilacak?

Ek yerlestirme 2017 ne zaman yapilacak? ÖSYM’den alinan bilgilere göre; Ek yerlestirme 2017 ne zaman yapilacak YGS ve LYS’lere giren adaylarin yüksekögretim programlarina yerlestirme islemleri birlikte yapilacaktir. Yerlestirme sonuçlari YÖK’e elektronik ortamda iletilecektir. Yüksekögretim programlarina kayit islemleri tamamlandiktan sonra bu programlara kaydolmama nedeniyle bos kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecektir. Merkezî yerlestirmede kontenjani dolmayan veya kaydolmama nedeniyle bos read more »

The post Ek yerlestirme 2017 ne zaman yapilacak? appeared first on Ek yerlestirme.


2017 LYS Sonuçlari açiklandi

2017 LYS Sonuçlari açiklandi ÖSYM’den alinan bilgilere göre 2017 Lisans Yerlestirme Sinav Sonuçlari açiklandi. 2017-LYS: Sinav Sonuçlarinin Açiklanmasi 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde uygulanan 2017 Lisans Yerlestirme Sinavlari (2017-LYS) sonuçlari, 11 Temmuz 2017 tarihinde saat 21:05’de açiklanacaktir. Sinav sonuç belgesi basilmayacak ve adaylara gönderilmeyecek olup adaylar, sinav sonuçlarini  ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden  ya da ÖSYM Mobil cihazlarindan T.C. Kimlik Numaralari ve sifreleri ile ögrenebileceklerdir. Lisans Yerlestirme Sinavlarina (2017-LYS) ait madde analizleri read more »

The post 2017 LYS Sonuçlari açiklandi appeared first on Ek yerlestirme.


KPSS Saat Degisikligi

KPSS Saat Degisikligi ÖSYM’den alinan bilgilere göre; KPSS Saat Degisikligi yapilmistir. 2016 KPSS Ortaögretim Adaylarinin Dikkatine! Merkezimizce 20 Kasim 2016 tarihinde uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sinavi (KPSS Ortaögretim/Ön lisans) Ortaögretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen baslama saatinin 10.00 olarak degistirilmesine karar verilmistir. Adaylara önemle duyurulur.

The post KPSS Saat Degisikligi appeared first on Ek yerlestirme.


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...