son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  İYİ BİLİRİM
2  NENASIL RSS
7  İNTERNET MEDYASI RSS


Ceylan Ertem (@ceylanertem) tarafından paylaşılan bir video (27 Eki 2015, 05:23 PDT)

Ceylan Ertem (@ceylanertem) tarafından paylaşılan bir video ()


Sadece Müzik… (@harikamuzisyenler) tarafından paylaşılan bir video (22 Eki 2015, 07:38...

Sadece Müzik… (@harikamuzisyenler) tarafından paylaşılan bir video ()


(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id))...

Gümüşlükte Güneş'i selamlama..

Posted by Merih Aşkın on 5 Eylül 2015 Cumartesi


Eskişehir’de yaşayan Lutiye Özgür Turan (Turan Guitars)...Eskişehir’de yaşayan Lutiye Özgür Turan (Turan Guitars) tarafından yapılan çift saplı gitarı size tanıtmak istiyorum. Gitarın özellikleri şöyle,

teller: 6 tel perdeli gitar, 7 tel perdesiz 
gövde ağacı: korina
üst kapak ağacı: akçaağaç 
sap ağacı: akçaağaç ve paduk
tuşe: gül ve abanoz
metal aksam: hipshot
manyetikler:  emg 
elektronik: cts pot ve gadgetronics preamp
vernik: ipek matGitarın sesini merak edenler için linkler [1]  [2]  [3]

gitar ile daha fazla bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
turanguitars.com.tr/#!kopyas-tg-double-neck-headless/cxl4
turanguitars.com/#!kopyas-tg-double-neck-headless/cxl4 (english)(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id))...

Posted by Hakan Yıldırım on 2 Ağustos 2015 Pazar


Daha önce Kız Kardeşim Mommo filminde duyduğumuz türküyü artık...Daha önce Kız Kardeşim Mommo filminde duyduğumuz türküyü artık Telvin’in repertuarında görüyoruz. Dönmez Yol albümünün çıkacağı söylenince filmdeki versiyonununda albümde olmasını dört gözle beklemiştim. Olmadığını görünce hayal kırıklığına uğramıştım. Herneyse.

‘Bir Kız ile Bir Gelinin Bahsi Var’ türküsünü Erkan Oğur (g), Turgut Alp Bekoğlu (d), Alp Ersönmez (b) öyle güzel çalmışlarki hayal kırıklığımı alıp götürüyor. Yeni bir gönderide görüşmek üzere, hoşçakalın!..


(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id))...

uzun ince bir yolda…Posted by Samet Akbay on 17 Ağustos 2015 Pazartesi


Eda Tanses’in Erkan Oğur’u suluboya ile resmedişini görünce...

Eda Tanses’in Erkan Oğur’u suluboya ile resmedişini görünce sizlerle paylaşmak istedim. Ellerine sağlık Eda!


Sezen Aksu’nun 14-15 Temmuz 2015'de Harbiye’de verdiği “Sezen'li...Sezen Aksu’nun 14-15 Temmuz 2015'de Harbiye’de verdiği “Sezen'li Yıllar” konserinin YouTube’da yapımcı şirket tarafından yayınlanan videodan kesilmiş bir kayıttır. Videoda konserde emeği geçenlerin ismi yazmaktadır. Bahsettiğim videoyu izlemek için tıklayınız.

Sezen Aksu’nun Yanarım şarkısı perdesiz gitar ile bambaşka olmuş. Burada arşiv niyetine birşeyler yaptığım için paylaşmak istedim. Umarım paylaşımlarımı beğenirsiniz :)


Kendine has üslubu ile diğer perdesiz gitaristlerden hemen ayırt...Kendine has üslubu ile diğer perdesiz gitaristlerden hemen ayırt edilebilen Cenk Erdoğan’ın, ‘Beyaz Giyme Toz Olur’ yorumu ile sahnenin dramatikliğini daha da vurgulayarak bir bütün oluşturmuş.

Geçen günlerde TRT1'de izleyiciye sunulan ‘Baba Candır’ dizisinin müziklerini Aria Müzik yapıyor. Aria Müzik’i Bora Ebeoğlu, Cengiz Onural, Ceyda Pirali ve Cenk Erdoğan gibi başarılı müzisyenler oluşturuyor.

Cenk Erdoğan, Aria Müzik ve TRT1'in affına sığınarak perdesiz gitar sevenler için paylaşıyorum.


Yeniden merhaba!..

Uzun bir aradan sonra tekrar aranızdayım :) Aktif olduğum dönemden bu yana hayatımda birçok şey değişti. Artık üniversiteye gidiyorum ve İstanbul’a taşındım. Saatlerce müzik dinledim, onlarca film izledim, birçok kitap okudum, ilk profesyonel fotoğraf makinemi aldım, perdesiz gitarı-ebow’ı gördüm hüzünlendim, {adam yaralama gördüm ve yakalattım} ilk kez hayatımda bir işte çalıştım, ilk kez film festivaline gittim ve oyuncularla tanıştım. Daha birçok şey =) facebook.com/perdesizgitar’da artık yönetici değilim. Moderatör seviyesiyesindeyim (gelen mesajlara ve sayfa grafiklere bakabiliyorum sadece)

Burası içinde perdesiz gitar olan videoları, müzikleri, haberleri paylaşmak için oluşturulmuş bir blogtur. Sadece perdesiz gitar mı paylaşacağım, tabiki de hayır. Sevdiğim şeyleri bloğa yakışan şeyleri paylaşmaya devam edeceğim. Bu arada kafanıza takılan şey olursa bana yazın *

Müzikli günlere…
piran


,

,


Dilek Türkan'ın yeni albümü.. Duyduğuma göre albümde “Bir...Dilek Türkan'ın yeni albümü.. Duyduğuma göre albümde “Bir Ömürlük Misafir” e Erkan Oğur ve Erdem Sökmen eşlik ediyormuş.


reklamlara kadar girdi perdesiz gitar.. :)reklamlara kadar girdi perdesiz gitar.. :)


“Hep beraber büyüdük…1993 / 2013”“Hep beraber büyüdük…1993 / 2013”


koleksiyonumdan..koleksiyonumdan..


Reentko Dirks'in çift saplı -yarı perdesiz- gitarı sanırım Ekrem...Reentko Dirks'in çift saplı -yarı perdesiz- gitarı sanırım Ekrem Özkarpat yapımı.


Music, arrangement, fretless guitar, fretless bass: Korkut PekerMusic, arrangement, fretless guitar, fretless bass: Korkut Peker


Mektup filminin final sahnesinde duyup sevdik..Mektup filminin final sahnesinde duyup sevdik..


“Gün geçmiyor ki bir Erkan Oğur parçası daha...“Gün geçmiyor ki bir Erkan Oğur parçası daha yorumlanmasın (:”


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...