son haber | açılış sayfam yap | sık kullanılanlara ekle

Coin Comments

_  İYİ BİLİRİM
2  NENASIL RSS
7  İNTERNET MEDYASI RSS


Nic Pizzolatto, Galveston’ın Jeneriğinden Adını Sildirtti

True Detective‘le ünlenen senarist Nic Pizzolatto her yapımında ekiple sorun yaşayan birisi. True Detective‘in ilk sezonunda yönetmen Cary Fukunaga‘yla sıkça tartışan Pizzolatto dizinin en ünlü, halen konuşulan sahnesi tek planlı sahnenin (4. bölüm) kesilerek kurgulanmasını istemiş ama Fukunaga’yı ikna edemeyince sahne tek planlı olarak kalmıştı. İlk sezonda Fukunaga’yla geçinemeyince dizinin 2. sezonunda farklı yönetmenlerle çalışmayı tercih etmişti Pizzolatto. Ocak ayında yayınlanacak 3. sezondaysa genç yönetmen Jeremy Saulnier‘i bıktırmış, yönetmenin diziyi erkenden bırakmasına neden olmuştu. Pizzolatto’nun yönetmenlerle sorun yaşamasının nedeni projelerinin tek hâkimi olmak istemesi. Bugünkü haberlere göre Galveston‘da da sorunlar yaşanmış. Galveston bu hafta ABD’de az kopyayla vizyona girdi. Pizzolatto’nun kendi romanından uyarladığı filmi Fransız aktris/yönetmen Melanie Laurent yönetti. Haberlere göre yapımcılar bu filmin True Detective‘ten farklı olmasını istedikleri için […]

Nic Pizzolatto, Galveston’ın Jeneriğinden Adını Sildirtti yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Smuggling Hendrix: Kıbrıs’tan Bir Sınır Hikayesi

Tribeca'da ilk gösterimi yapılan Smuggling Hendrix, Kıbrıs Rum Kesimi ile KKTC arasındaki sınırdaki bir öyküyü sinemaseverlerle buluşturuyor.

Smuggling Hendrix: Kıbrıs’tan Bir Sınır Hikayesi yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Netflix, Marvel İçeriğini Terk Ediyor

Kötü eleştiriler almayan ve iyi bir izleyici kitlesine ulaştığı düşünülen Luke Cage'in de iptali, Netflix'in Marvel içeriğini yavaş yavaş bıraktığını ve yeni arayışlara gireceğinin son göstergesi oldu.

Netflix, Marvel İçeriğini Terk Ediyor yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Napoli Velata: Napoli’nin Sırrı, Bitmez Entrikaları

Ferzan Özpetek’in filmleri her daim ilgi çekici bir sinema olayı olarak gündemde kalmayı başarmıştır. İstanbul Kırmızısı filmiyle İtalya’daki işlerine ara veren yönetmen, sonunda bildiği sulara geri dönerek Napoli Velata'yı kotarmayı başardı.

Napoli Velata: Napoli’nin Sırrı, Bitmez Entrikaları yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


A Star Is Born: Yıldızlar Söner, Şarkılar Daima Akıllarda Kalır

A Star Is Born: Amerikan Rüyası Bir Kez Daha Canlanıyor Hollywood’un belki de en sevdiği projelerden birisi olan A Star Is Born bir kez daha karşımıza yeni uyarlamasıyla çıkıyor. Bu sefer yönetmen koltuğunda başarılı oyuncu Bradley Cooper’ı görüyoruz. Hatta başrollerden birini de kendine ayırıyor. Bir diğer isim ise müzik piyasasının popüler simalarından Lady Gaga oluyor. Genel hatlarıyla bakıldığında gayet verimli geçebilecek bir gişe filmi gibi görünüyor. Buraya kadar her şey normal diyebiliriz. Ancak filmin ilk izleyenlerin tepkilerinden sonra film bir anda kendini Oscar potasında buldu ve son derece iddialı bir işe dönüştü. Hatta Oscar için yarışacak filmlerin listelerine baktığımızda film favori film olarak öne çıkartıldı. Bununla kalmayıp önemli kategorilerde bahis sitelerinde şimdiden galip ilan edildi bile. Bu yüzden de A […]

A Star Is Born: Yıldızlar Söner, Şarkılar Daima Akıllarda Kalır yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


First Man: Ay’daki Yalnız Adamın Hikayesi

First Man: Dünyanın Dışına Yolculuk… Ülkeler ve devlet için en önemli şeylerden biri nedir? İlk olmak… Kimsenin başaramadığını elde etmek… İmkansızlıkları yapılabilir göstermek… Bir ülkenin gücü vizyonlarının ne kadar ileriyi gördüğüyle şekilleniyor. ABD’nin uzay projesi belki de onlar için bu yüzden önemliydi. Rusya’yla verilen gelişmişlik seviyesi yarışında psikolojik etkenler, başarılamayanları var etmek haline gelince insanlığın keşfedemediklerine verilen değer akıllara geldi. Rusya bir yandan uzay çalışmalarında hiçbir ülkenin yapamadıklarını yaparken, öte yandan ABD’nin dünyanın en iyi ülkesi iddiası için bu projeler altın değerindeydi. İşte bu yüzden onlarca sene akıllarda sorular bırakan en önemli olay Neil Armstrong’ın ayak bastığı o an oldu. Hatta farklı teorilerde aslında bu olayların stüdyoda gerçekleştiği söylendi. Ortaya atılan her teorinin haklılık payı vardı. Ama sonuç olarak tarihe […]

First Man: Ay’daki Yalnız Adamın Hikayesi yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Sylvester Stallone’den Yeni Projeler: Samaritan, Hunter, Ghost, Levon’s Trade

Yakın zamanda yeni şirketi Balboa Productions‘ı açan aktör/senarist/yönetmen/yapımcı Sylvester Stallone bu şirketten çıkacak projelerini duyurdu. Samaritan‘dan başlayalım. Aktör kariyerinde ilk kez bir süper kahraman filminde rol alacak. Samaritan karanlık, türe taze bir nefes getiren bir film olarak tanımlanıyor. Ne yazık ki bu filmin konusu, senaristleri ve yönetmeni açıklanmadı, aktörün filmdeki rolü hakkında da bilgi yok. Çekimlere 2019’da başlanacak. Stallone’nin diğer projesiyse Hunter. Aktör, James Huggins‘in kaleme aldığı aynı adlı romanın haklarını 2009’da satın almıştı. O zamanki amacı romanı Rambo filmine dönüştürmekti. Ama aktör şu sıralar Rambo V filminde rol aldığı için bu kitap, Rambo filmine dönüştürülmeyecek. Roman takip etme becerisi epey yüksek olan Nathaniel Hunter’ın yarı insan olan azgın bir canavarı bulup yok etmekle görevlendirilmesini konu alıyor. Stallone’nin şirketi şu […]

Sylvester Stallone’den Yeni Projeler: Samaritan, Hunter, Ghost, Levon’s Trade yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Michael B. Jordan, The Silver Bear’in Başrolünü ve Yapımcılığını Üstlenecek

Lionsgate yeni aksiyon filmini duyurdu: The Silver Bear. Bu film, Derek Haas‘ın kitap serisinden uyarlanacak. Lionsgate başrol ve yapımcılığı Michael B. Jordan‘a teslim etti. Jordan bu filmde ölümcül tetikçi Columbus’a hayat verecek. Frank Baldwin‘in kaleme alacağı film bir gencin en korkulan ve saygı duyulan tetikçiye dönüşmesini konu alacak. Filmin adı olan “silver bear” hiç başarısız olmayan, işin getirdiği strese karşı bağışıklığı olan, yani hiç stresli olmayan suçlular için kullanılıyor. Filmin yönetmeni henüz belirlenmedi. Dolayısıyla çekim tarihi de belli değil. Film iyi bir hasılat elde ederse seriye dönüştürülecek. Jordan şu sıralar Just Mercy filminde rol alıyor.

Michael B. Jordan, The Silver Bear’in Başrolünü ve Yapımcılığını Üstlenecek yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Sinematik Dans Dersleri: Simple Men

Bakınız’ın kültürel ve sportif hizmeti Sinematik Dans Dersleri, Hal Hartley'in Simple Men'inin en etkileyici sahnelerinden biriyle sürüyor.

Sinematik Dans Dersleri: Simple Men yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


Bruce Willis, Fan Bingbing ve Adrien Brody’li Unbreakable Spirit Çin’de Vizyona Girmeyecek

Çin’in en çok kazanan aktrisi Fan Bingbing sonunda bu ay ortaya çıkmıştı. Olayları bilmeyenler için özetlersek… Aktris en son temmuzda sosyal medya hesaplarını kullanmış, daha sonra kayıplara karışmıştı. Bu olay Amerika’da da konuşulmasına rağmen hükümet bir açıklama yapmamıştı. Bu ay öğrendik ki aktris kazancını az gösterdiği ve vergide usulsüzlük yaptığı için üç ay boyunca hapsedilmiş. Aktris bu ay özgürlüğüne kavuştu. Ama yaklaşık 120 milyon dolar para cezasını ödeyecek. Bingbing özgürlüğüne kavuşunca toplumdan özür dilemişti. Aktrisin tek sorunu yüklü para cezası olmayacak ne yazık ki. Bingbing’in başrolünü üstlendiği Unbreakable Spirit (diğer adları The Bombing ve Air Strike) filmi Çin’de vizyona giremeyecek. Yönetmen Xiao Feng büyük bütçeli savaş filminin üzerinde 8 yıl boyunca çalışmış, filmi Çin’de ağustosta vizyona çıkarmayı planlamıştı. Bruce Willis ve […]

Bruce Willis, Fan Bingbing ve Adrien Brody’li Unbreakable Spirit Çin’de Vizyona Girmeyecek yazısı ilk önce bakınız üzerinde ortaya çıktı.


 

* info (et) rssokur.com
RSS linkinizi eklemek için bize mail atınız...